More
  Ana SayfaGÜNDEM2021 Berat Kandili Ne Zaman? 2021 Berat Kandili Tarihi Ne Zaman?

  2021 Berat Kandili Ne Zaman? 2021 Berat Kandili Tarihi Ne Zaman?

  Müslümanlarca kutsal kabul edilen Şaban ayı içerisinde idrak edilecek olan Berat Kandili, müslümanlar için bir ibadet arınma gecesi olarak geçirilecek. Berat Kandili’nden ibadet etmek ve vaktini boş geçirmek istemeyenler bu mübarek günü merak etmeye başladı. İşte 2021 Berat Kandili ne zaman? 2021 Berat Kandili tarihi ne zaman? Sorularının yanıtları

  Bu yılın üçüncü kandili  Mart ayı yani Şaban ayı içinde gerçekleşecek. Berat kelimesi Türkçe’de temizleme çıkma anlamına geliyor. Berat Kandili Müslümanlar için ismi gibi temizlenme, arınma ve ibadet etme gecesi olarak değerlendirilecek. Berat gecesinin hükmü kulların bilmesi mümkün olmayan şeyleri Allah’ın bilmesi ve bunu kayıtlara geçmesi olarak biliniyor. Aynı zamanda bu gece Ramazan’ın müjdesi olarak biliniyor.

  2021 Berat Kandili Ne Zaman?

  Berat Kandili 27 Mart 2021 tarihinde kutlanacak. Berat gecesinde dua edenler arınarak günah yüklerinden kurtulacak. Kelime anlamı olarak kurtulmak, beri olmak, suçlu olmamak anlamına  gelen berat kelimesi aynı zamanda  temiz ve suçsuz çıkmak anlamına da gelir.

   

  En Çok Okunanlar