More
  Ana SayfaGenelGöz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz Altı Morluklarını Geçiren Maske!

  Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz Altı Morluklarını Geçiren Maske!

  Kadınların en büyük sorunlarından biri göz altlarında oluşan ve kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösteren göz altı morluklarıdır. Göz altı morlukları belli bir hastalık sebebi ile ortaya çıkabileceği gibi genetik faktörlere bağlı olarak da ortaya çıkabiliyor. Peki, göz altı morlukları nasıl geçer? Gözaltı morluklarını geçiren maske tarifi…

  Göz altı morlukları nasıl geçer? Sorusunun cevabını vermeden önce sizlere gözaltı morlukları hakkında bazı bilgiler vermemiz gerekiyor. Göz altı morlukları sadece kadınlar da değil, aynı zamanda erkeklerde de gözlenebilen bir sorundur. Göz altı morlularına kimi zaman göz altı torbaları da eşlik eder. Göz altı torbaları daha yaşlı ve yorgun görünmeye neden olur. Bazı göz altı morluları tıbbı bazı rahatsızlıkların sonucunda ortaya çıkabilir. Ancak, genellikle göz altı morlukları çok ciddi bir sağlık sorununa işaret etmez. Ama, estetik bir soruna dönüşür ve bazen müdahale gerektirir.

  Göz Altı Morlukları Neden Olur?

  Uykusuzluk ya da normalden daha fazla uyuma göz altı morluklarının oluşma neden olan en belirgin faktörlerden biridir. Çok erken saatlerde uyandığınızda ya da çok fazla uyuduğunuzda gözlerinizin çevresinde mor halkalar oluşabilir. Bununla beraber uykusuzluk göz altılarında sıvı birikmesine ve şişliklerin olmasına da neden olur.

  Göz çevresinde oluşan morlukların bir başka neden ise kolejen dokusunun yaş ilerdikçe bu bölgede azalamaya başlamasıdır. Zamanla gözlerin altındaki doku kırışmaya başlar bu da göz altlarının sarkmasına ve morlukların belirginleşmesine neden olur. Sürekli olarak televizyona, telefona ya da bilgisayara bakmakta gözleri yorar ve halkaları ortaya çıkarır.

  Alerjik nedenlerden dolayı gözlerde ortaya çıkan bazı sorunlarda göz altı moruklarının fazlalaşmasına neden olabilir. Bunların dışında yeterli sıvı tüketilmemesi, çok fazla güneşe maruz kalma ve genetik faktörlerde göz altılarında morlukların görünür hale gelmesinin başlıca sebepleridir.

  Göz Altı Morlukları İçin 3 Maske

  1-Yarım patatesi alın ve rendeleyerek suyunu çıkarın. Daha sonra makyaj temizleme pamuğu ile göz altılarınıza çıkan suyu uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın.

  2- Beyaz pirinçi az miktarda su ile haşlayın ve püre haline getirene kadar ezin. İçine az miktarda bal ekleyerek oluşan karışımı gözlerinizin altına sürün 10 dakika sonra çıkarın.

  3- Bir çay kaşığı zeytinyağını bir çay kaşığı kahve ile karıştırın ve gözlerinizin etrafına sürün. Bu şekilde 10 dakika bekleyerek ılık su ile yıkayın.

   

  En Çok Okunanlar