More
  Ana SayfaGenelEvde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  Tırnak bakımı hem kadınlar hem erkekler için önemli. Tırnakların bakımlı olması içinse tırnaklara düzenli olarak bakım yapılması gerekiyor. Evde tırnak bakımı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız  yazımızı okumaya devam edin. 

  Evde tırnak bakımı, ellerinin  bakımlı ve güzel olmasın isteyen herkes tarafından yapılmalıdır. Ayrıca, tırnak bakımı sadece ellerin güzelliği içinde değil aynı zamanda sağlık ve hijyen içinde önemlidir. Ellerimizi gün içinde pek çok yere dokundururuz. Bu yüzden ellediğimiz eşyalarda bulunan tüm bakteri ve mikroplar ellerimizden tırnaklarımızın arasına girer ve hastalıklara davetiye çıkarır. 

  Tırnak bakımı yaparken tırnaklarda var olan bazı hasarların beden sağlığı ile doğru orantılı olduğunu da unutmamak gerekir. Örneğin, tırnaklarınız  kalsiyum eksikliğinden dolayı kırılıyorsa dışarıdan ne kadar bakım yaparsanız yapın düzelmez. Eğer tırnaklarınızda geçmeyen bir sorun varsa hemen bir doktora danışmalısınız. 

  Tırnakları olumsuz etkileyenlerin başında ev temizliğinde kullanılan temizlik ürünleri gelir. Bu ürünler tırnakların kırılmasına ve  ellerin görüntüsünün bozulmasına neden olur. Temizlik ürünleri kullanırken eldiven takmaya özen gösterilmesi gerekir.  Eğer oje sürmeyi seviyorsanız tırnaklarınızdan ojeyi belli günlerde çıkarmanız gerekiyor. Tırnakların hava alması için en az 2 gün tırnaklarınıza oje sürmeyin. 

  Evde Tırnak Güçlendirici Bakım

  Bu işlem kuaför salonlarında yapılabileceği gibi evde de yapılabilir. Çok basit malzemelerle evde tırnak bakımı yapabilir  ve tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

  Malzemeler:

  6 damla limon suyu

  3 yemek kaşığı zeytinyağı

  Yapılışı: 

  Malzemeleri bir kabın içinde karıştırın. Daha sonra kabın içine tırnaklarınızı sokarak 10 dakika bekletin. Limon tırnaklarınızın güçlenmesini sağlarken zeytinyağı tırnakların sağlıklı olmasını sağlayacak. Ayrıca, ellerinizde kuruluk sorunu varsa bunun  da önüne geçecek. 

  Tırnaklarınızı güçlendirmek için karbonat maskesi de yapabilirsiniz. 

  Malzemeler:

  Bir çorba kaşığı karbonat

  1 bardak su

  Yapılışı: 

  Suyun içine karbonatı dökün ve ellerinizi bu suyun içine koyarak 15 dakika bekletin ve daha sonra kurulayın. Bu işlemi hasta 3 kere tekrar edebillirsiniz. 

   

   

  En Çok Okunanlar