More
  Ana SayfaGÜNDEM15 Mart Kabine Toplantısında Alınan Kararlar Nelerdir?

  15 Mart Kabine Toplantısında Alınan Kararlar Nelerdir?

  Normalleşme sürecine girilmesi ve 1 Mart’ta alınan yeni kararlar sonucunda pek çok kişi bu hafta yapılan Kabine toplantısına gözlerini çevirdi. 15 Mart Kabine Toplantısında Alınan Kararlar Nelerdir? 15 Mart Kabine Toplantısının ayrıntıları

  1 Mart itibariyle yeni bir normalleşme sürecini girildi. 1 Mart’ta yapılan kabine toplantısında iki haftada bir kabine toplantısı yapılması ve illerin risk durumlarının değerlendirilmesine karar verildi. Normalleşme süreçine girilmesinin ardından yapılan ikinci kabine toplantısı ise bugün oldu.

  Saat 16:30’da başlayan 15 mart kabine toplantısı 19:00’da bitti. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, basına bazı açıklamalar yaparak kabine toplantısının detayları hakkında bilgi verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararların devam edeceğini vurgulayarak “Kimi illerimizde görülen vaka yükselişine rağmen, hastaneye sınırlı yansıma sevindirici bir gelişme. Artış, hastane yatış oranına sınırlı yansıdı. Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık” dedi.

  Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah bundan sonra daha bilinçli davranarak, bu meselenin üstesinden geleceğiz. Tedbirlere uymamız halinde yeniden kısıtlamaların gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum”

  Şehirlerde Önlemler Devam Edecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına şu sözleri ekledi: “Vaka, ağır hasta ve vefat sayılarını belli bir rakamın altına düşürmemiz gerekiyor. Geçtiğimiz kabine toplantımızda şehirlerimizi vaka hastane kapasitesi ve aşılama gibi kriterlere göre sınıflandırmıştık. Yeni normalleşme tedbirlerini sizlerle paylaşırken şehirlerimizi tedbirlere uyma derecesine göre gelecekte hangi sınıflandırmada yer alacaklarına karar vereceğini söylemiştik. Bugünkü kabine toplantımızda son 2 haftadaki gelişmelerin etrafında durduk. Kimi illerimizde görülen vaka yükselişine rağmen, hastaneye sınırlı yansıma sevindirici bir gelişme. Aşılama yaygınlaştıkça salgınla mücadelenin daha etkin hale geldiğini görüyoruz. Tedbirlere özellikle uyulmasıyla süreci daha yakından takip edeceğiz.” Konuşmasına devam eden Erdoğan “Artış hastane yatış oranına sınırlı yansıdı. Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. İnşallah bundan sonra daha bilinçli davranarak bu meselenin üstesinden geleceğiz. Tedbirlere uymamız halinde yeniden kısıtlamaların gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum” açıklamalarını yaptı.

  En Çok Okunanlar