More
  Ana SayfaSPOR13 Yaşındaki Merve’ye Destek

  13 Yaşındaki Merve’ye Destek

  Demirören Haber Ajansı Merve’ye Destek Verdi!

  Şanlıurfalı 13 yaşındaki Merve, Ankara’da bulunan hentbol merkezinde ilk kez antrenman yaptıktan sonra duygularını Demirören Haber Ajansı’na anlattı. Kendini ifade ederken kullandığı sözleriyle herkesin kalbini fetheden Merve’ye bir çok kurum ve kuruluş tarafından destek verilmeye başlandı. ‘’ Beni bu kadar kişinin  takip edeceğini düşünmüyordum çok mutlu ve heyecanlıyım ‘’ dedi. Demirören Haber Ajansı’na ve Nesrin ablaya  teşekkür eden Merve Nesrin ablanın kendisiyle haber yaparak hayatını değiştirdiğini söyledi.

  Ünlü Şarkıcı Hadise’den Merve’ye Destek Geldi

  Instagram’da 12,7 M takipçisi olan Hadise, sosyal medya hesabından Merve’nin videosunu paylaşarak Merve’ye destek verdi. Hadise’nin bu hareketine karşılık şaşırdığını söyleyen Merve, ” bu kadar yüksek takipçiye sahip olan bir ünlünün benim videomu paylaşmasına çok şaşırdım” ifadelerini kullandı. Kitap okumayı çok sevdiğini ve sporun derslere engel olmadığını dile getiren Merve,  kitap okumayı bırakmayacağını söyledi.

  Merve Akpınar Yaptığı Röportajda Şu Sözleri Kullanmıştı:

  (ÖZEL) Şanlıurfalı minik hentbolcu Merve Akpınar: Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim. Nesrin AYDIN YALDIZ/ANKARA,(DHA) – Şanlıurfalı 13 yaşındaki minik hentbolcu Merve Akpınar, “Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek hep beni dışladılar. O zaman kendime bir söz verdim. ‘Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim’ diye” dedi.

  Toprak sahaya çizdikleri çizgilerle öğretmenleri Bayram Kaplan öncülüğünde hentbol oynayan Şanlıurfa Konuklu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi 13 yaşındaki Merve Akpınar, Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Ankara’ya geldi. Yaşadığı zorlukları gözyaşları ile anlatan Merve Akpınar, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu. Hentbola başlamak için çok çalıştığını belirten Merve Akpınar, “Ben 5’inci sınıfta başlamak istedim ama diğerlerine göre daha güçsüzdüm, yetersizdim. O zamanlarda bir arkadaşımı çok kıskanıyordum, ‘’o yapıyorsa ben niye yapamayayım’ diye düşünüyordum. 6’ncı sınıfta hırslandım ve çabalayarak bu yere kadar geldim. Bayram hoca da beni seçti, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  En Çok Okunanlar